Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Novinky

Od 12.4. otvíráme!

Od pondělí 12.4. 2021 dle nařízení vlády lze otevřít mateřskou školu za těchto podmínek.

  • škola se otvírá pro děti s povinnou předškolní docházkou
  • škola se otvírá pro děti, jejichž rodiče pracují v IZS
  • škola se otvírá pro děti pedagogů, pracovníků HS, soc.služeb, Úřadu práce, SSZ a Finanční správy
  • děti se musí 2 x týdně testovat (pondělí, čtvrtek)
  • pokud je dítě v 90denní lhůtě po prodělání covidu, nemusí se testovat, ale musí mít potvrzení od pediatra
  • děti nenosí v prostorách školy roušky
  • děti mohou být ve skupině max 15 dětí
  • vstup dalších osob do budovy je zakázaný
  • zaměstnanci nosí respirátory
  • zaměstnanci se 2x týdně testují

Byli jsme na houbách

Celý týden jsme si povídali o lese. Poznávali jsme zvířata, stromy, keře i lesní plody. Ve čtvrtek 17.9. jsme se vydali les prozkoumat na vlastní oči. A protože prý „rostou“ vzali jsme si na to dostatečné množství košíků.

Jak jsme trávili karanténu

Epidemie zasáhla i do života naší školky. Z preventivních důvodů jsme zavřeli 16.3. S rodiči jsme byli v neustálém kontaktu a společně jsme plánovali další postup. V prvních týdnech se všichni báli riskovat a dítě do školky poslat. I my zaměstnanci jsme měli obavy. Ani ne tak o zdraví svoje, ale o zdraví dětí. Báli jsme se, abychom někoho nenakazili.
V prvních dnech většina zaměstnanců šila roušky pro široké okolí a někdo pomáhal hlídat děti zdravotníků.
Když jsme se v nové situaci zorientovali, začali jsme hledat způsoby, jak s dětmi dále pracovat. Zjistili jsme, že možnosti jsou.
Koťata  (třída mladších dětí) dostávala jednou týdně úkoly a náměty na činnosti od paní učitelky Káti a od paní učitelky Lenky odkazy na videa s angličtinou.
Sovičky (starší děti a předškoláci) musely pracovat víc. I nadále jsme pracovali podle ŠVP. Každý den jsme posílali maily s úkoly a náměty na činnosti. Kdo neměl možnost tisku, dostal úkoly přímo do schránky. Později jsme objevili i kouzlo Skypu a zjistili, že i děti předškolního věku jsou schopny tímto způsobem komunikovat. Barča dokonce přes Skype vedla logopedickou prevenci. Proběhl i pokus natáčet výuková videa, ale moc se neosvědčil.
Na základě zájmu rodičů jsme školu znovu otevřeli 1.5. 2020. Pro jistotu jsme začali omezeným provozem (chtěli jsme vyloučit spaní v jedné místnosti) a to od 7:30 do 13:00. Hlavním cílem bylo trávit co nejvíce času venku. Děti se naučily používat dezinfekci, mýt správně ruce a dodržovat všechna pravidla. Rodiče také spolupracují, nechodí do budovy školy a důsledně dodržují, aby dítě přišlo bez příznaků jakékoliv nemoci.
Děti se na sebe už moc těšily a první setkání se neobešlo bez objímání:) Provoz v plném rozsahu bude obnoven od 25.5.2020.
Pro nás celá tato situace je zajímavou zkušeností. Naučili jsme se spoustu užitečných věcí. A hlavně děkujeme všem rodičů za komunikaci, za podporu, i za pochvalu, která nám všem udělala velkou radost.
Tak snad se nám podaří vyhnout všemu nebezpečí a brzo bude všechno jako dřív.
Jak děti doma pracovaly a co dělaly můžete vidět na fotkách.