Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

EKOŠKOLKA aktuálně!

Školní rok 2021-2022

Letos si děti opět vybraly téma jídlo s tím, že hlavní činností by bylo vaření. Navázali jsme tedy na minulý rok, udělali si plán a vaříme! Ale ZDRAVĚ! Takže pokud možno bez obalu, regionálně, bio a fair trade. Už jsme zkoušeli špagety se špenátem, čokoládové bonbóny a teď nás čeká výzva – škvarkové placky!

Nakupujeme:

www.vyvazeno.cz

www.scuk.cz

www.nasgrunt.cz

www.biofarmavojenice.cz

www.uzeninyzezihle.cz

2020-2021

TÉMA: JÍDLO

Na začátku školního roku se nám bohužel nepodařilo uskutečnit schůzku „velkého ekotýmu“. Čekali jsme do konce září, až se nám školní rok rozběhne a pak nás opět zastihla bezpečnostní opatření. Hlasování však proběhlo pomocí whatsappu a dopadlo tak, jak vidíte v názvu. Vybírali jsme ze všech 4 témat, protože v předešlých letech už jsme každé jednou prošly.

Začali jsme tedy vytvářet analýzu a plán činností. Scházíme se s malým ekotýmem každý pátek na 45-60 min.

Plán činností už máme skoro hotový. Od ledna už ale plníme úkol číslo 2 – zkusit vyrobit nějaké jídlo. Už jsme vyráběli marmeládu a nutelu a úkol č. 3 – zjistit, kde se berou některé suroviny. A to jsme zkoumali, kde se bere sůl.

Ve čtvrtek 21.1. 2020 jsme si on-line převzali certifikát ekoškolky na další 3 roky. Jak jsme se na setkání prezentovali, se můžete podívat zde.

Prezentace ekoškolka Lidice