Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Jak jsme trávili karanténu

Epidemie zasáhla i do života naší školky. Z preventivních důvodů jsme zavřeli 16.3. S rodiči jsme byli v neustálém kontaktu a společně jsme plánovali další postup. V prvních týdnech se všichni báli riskovat a dítě do školky poslat. I my zaměstnanci jsme měli obavy. Ani ne tak o zdraví svoje, ale o zdraví dětí. Báli jsme se, abychom někoho nenakazili.
V prvních dnech většina zaměstnanců šila roušky pro široké okolí a někdo pomáhal hlídat děti zdravotníků.
Když jsme se v nové situaci zorientovali, začali jsme hledat způsoby, jak s dětmi dále pracovat. Zjistili jsme, že možnosti jsou.
Koťata  (třída mladších dětí) dostávala jednou týdně úkoly a náměty na činnosti od paní učitelky Káti a od paní učitelky Lenky odkazy na videa s angličtinou.
Sovičky (starší děti a předškoláci) musely pracovat víc. I nadále jsme pracovali podle ŠVP. Každý den jsme posílali maily s úkoly a náměty na činnosti. Kdo neměl možnost tisku, dostal úkoly přímo do schránky. Později jsme objevili i kouzlo Skypu a zjistili, že i děti předškolního věku jsou schopny tímto způsobem komunikovat. Barča dokonce přes Skype vedla logopedickou prevenci. Proběhl i pokus natáčet výuková videa, ale moc se neosvědčil.
Na základě zájmu rodičů jsme školu znovu otevřeli 1.5. 2020. Pro jistotu jsme začali omezeným provozem (chtěli jsme vyloučit spaní v jedné místnosti) a to od 7:30 do 13:00. Hlavním cílem bylo trávit co nejvíce času venku. Děti se naučily používat dezinfekci, mýt správně ruce a dodržovat všechna pravidla. Rodiče také spolupracují, nechodí do budovy školy a důsledně dodržují, aby dítě přišlo bez příznaků jakékoliv nemoci.
Děti se na sebe už moc těšily a první setkání se neobešlo bez objímání:) Provoz v plném rozsahu bude obnoven od 25.5.2020.
Pro nás celá tato situace je zajímavou zkušeností. Naučili jsme se spoustu užitečných věcí. A hlavně děkujeme všem rodičů za komunikaci, za podporu, i za pochvalu, která nám všem udělala velkou radost.
Tak snad se nám podaří vyhnout všemu nebezpečí a brzo bude všechno jako dřív.
Jak děti doma pracovaly a co dělaly můžete vidět na fotkách.