Ekoškolka

Naše školka se ve školním roce 2015 zapojila do mezinárodního ekologického programu. Více informací o programu naleznete na www.eko-skolky.cz

resized_DSCN7585

 

Naším prvním úkolem bylo vytvořit ze zástupců školky a z řad rodičů a dětí EKOTÝM. Členové ekotýmu společně vedou a naplňují podstatu sedmi kroků ekoškolky.

 

Prvním tématem, které jsme vybrali, bylo téma PROSTŘEDÍ.

Nevíme, jak se to stalo, ale přiletěl nám dopis od nějakého právě narozeného skřítka. Pomohli jsme mu vymyslet jméno: MEDŮVEK (MEDOVNÍČEK) a společně s ním jsme zkoumali prostředí školky. Hodně jsme se věnovali tématu pokojových rostin, zdobili jsme květináče a děti do školky nosily nové rostliny, které jsme značili cedulkou s názvem, dobou zálivky a jménem toho, kdo se o rostlinku stará.

resized_DSCN8280

Dále medůvka zajímaly stromy na naší zahradě. Zkoumali jsme, jaké stromy na zahradě máme, jak se jmenují, děti si je kreslily a zaznamenali jsme jejich poolohu na mapce. Každé dítě si nakonec vybralo strom, o který se bude starat a zaznamenávat jeho vzhled v jednotlivých ročních obdobích. O stromy se staráme dál a děti si jako „patroni stromů“ péči o ně předávají.

resized_DSCN8440

resized_DSCN3035

 

Ve školním roce 2016 – 2017 jsme se na podněty dětí pustili do tématu JÍDLO.

DSCN1039

Když jsme si téma jídlo zmapovali, zjistili jsme, že bychom chtěli informovat rodiče o naší zdravé stravě ve školce a také zjistit, která jídla nám od naší paní kuchařky nejvíc chutnají. Děti vytvořily krabičku na hodnocení jídel a na nástěnku do šatny jsme vše pečlivě zapisovali.

Rodiče jsme se rozhodli informovat o pomazánkách a tak jsme s dětmi vytvářeli fotorecepty školkových pomazánek, které jsme pak posílali rodičům. Na oslavě dne maminek si pak maminky mohly společně s dětmi zkusit jednotlivé pomazánky uvařit a pak i ochutnat.

DSCN2330Document-page-014

resized_IMG_9080

Pak jsme ale zjistili, že nemáme naše informace z ekotýmu kam dávat a tak jsme si vytvořili jednu venkovní a jednu vnitřní nástěnku, kde dsi každý může přečíst, na čem zrovna pracujeme.

DSCN3948

Téma jídlo jsme pro tento školní rok zakončili MRKVOVÝM DNEM, kdy mohl kdoli přinést cokoli připraveného z mrkve. Sešlo se nám několik dobrot a děti i rodiče s radostí ochutnávali.

DSCN2446  DSCN2697