Akce školy

V průběhu školního roku v návaznosti na školní vzdělávací program a doplnění výchovně vzdělávacího procesu, pořádáme různé akce.

 

VÝLETY

  • výlety organizujeme jako součást konkrétního vzdělávacího bloku
  • další výlety připravujeme s cílem zvyšovat tělesnou kondici dětí. Od začátku školního roku jsou děti postupně zvykány na delší pěší trasy. V okolí je mnoho možností, kam s dětmi chodit na procházky. Během roku navštívíme okolní obce – Buštěhrad, Hřebeč, Makotřasy. Na konci školního roku pořádáme jeden delší výlet do vzdálenějších obcí – v minulých letech to byla například obec Zájezd, kde je malá zoologická zahrada nebo jsme si udělali výlet vlakem do Zákolan a šli jsme na zříceninu hradu Okoř.

 

 

DIVADLO

  • divadelní představení vnímáme jako velmi důležitý prostředek pro rozvoj fantazie dětí a vhodný způsob jak vnímat estetično. Snažíme se velmi důsledně vybírat divadelní soubory, nedáváme prostor neprofesionálním kýčovitým představením, která se tak často ve školkách objevují.
  • Pravidelně navštěvujeme kladenské loutkové divadlo Lampion, které považujeme za velmi kvalitní a splňující všechny naše požadavky. Organizujeme společně s Památníkem Lidice divadlo v lidické Galerii a nebo si zveme divadlo do školky.

 

AKCE S RODIČI

  • v průběhu roku mají  rodinní příslušníci možnost zapojit se do programu školy. Snažíme se rozvíjet dobré vztahy mezi rodiči navzájem a  také podporovat dobré vztahy mezi rodiči a pedagogy. Jako nejlepší způsob se nám osvědčily společně strávené chvíle. Scházíme se na podzimním výletu do Makotřas, o Vánocích na besídkách, na jaře, když vynášíme Morenu a nebo například při Velikonoční dílně.

 

AKCE PRO RODIČE

  • největší význam pro dítě má samozřejmě rodina. I v této oblasti se snažíme podporovat instituci rodiny, snažíme se rozvíjet citové vztahy v rodině a vést děti k úctě k rodičům. V květnu připravujeme pohoštění a program pro maminky a v červnu si užijeme společné odpoledne s tatínky. Už jsme hráli fotbal, vyráběli a pouštěli loďky, stavěli ze stavebnic, nebo řídili modely lodí.

 

AKCE VE ŠKOLCE

  • některé akce se konají přímo v naší školce. Souvisejí s lidovými zvyky – jako např. Mikulášská nadílka nebo masopust, nebo nám pomáhají při učení – koncert s ukázkou hudebních nástrojů, návštěva zdravotníků, myslivců apod.

 

Podrobnější info a foto z minulých školních let naleznete v archivu.

 

resized_DSCN3004