Pátrání v potoce

IMG_20190620_092023

Jednou z otázek v ekoškolce bylo, jestli čistíme vodní toky v okolí. Na schůzce ekotýmu jsme přišli na to, že vlastně ani nevíme, jestli je potřeba vodní toky čistit, případně jak. Shodli jsme se, že by to chtělo radu odborníka, a tak Jirka Černý pozval do školky hydrobioložku Evu Balcarovou.

A jak naše setkání s hydrobioložkou probíhalo? Eva nám nejprve o vodních tocích řekla pár informací a ukázala obrázky různých živočichů v encyklopediích. Pak jsme se přesunuli k lidickému potoku, kde jsme pomocí cedníků a mističek sbírali živočichy, které jsme pak pozorovali. Všichni jsme byli mile překvapeni, kolik drobných živočichů v našem potoce žije.

A náš závěr? Z našeho lidického potoka by bylo potřeba sbírat pouze odpadky, které se v něm naštěstí nenacházejí. Je vidět, že díky minimálnímu znečištění vody je život v potoce velmi pestrý, a můžeme v něm nalézt spoustu živočichů.

 

Eva Balcarová

About The Author