Příběh s názvem DEŠŤOVKA

IMG-20190417-WA0007

Protože zpracováváme téma VODA, je úplně jasné, že došlo i na téma úspora vody. V budově jsme zajistili všechno tak, abychom vodou šetřili co nejvíce. Přemýšleli jsme, jak to zařídit venku tak, abychom využili vodu, kterou nám nosí déšť. Proběhlo mnoho porad a diskuzí. Do čeho vodu chytat a kde, jak vypadá sud, kde ho sehnat a kam ho dát? Viděli jsme video, jak se přidělává okap a k čemu vlastně slouží. Opravdu jsme si o dešťové vodě zjistili, co se dalo.

Pak jsme si udělali plán, co je třeba zařídit. prvním bodem bylo sehnat sud. Napsali jsme tedy inzerát. Vyvěsili jsme ho v obci a i na naše webové stránky a čekali jsme, co se stane. A stalo. Jednoho dne, nám opravdu přinesli do školky plastový sud. Moc tímto děkujeme Tomášovi K.  Teď už jen zbývalo ho správně umístit. Znamenalo to úpravu starého okapu, do které se vrhli kluci. A s pilkou na železo, jim to šlo výborně.

Po první fázi jsem však zjistili, že to taková legrace nebude. Sud se nám pod okap nevešel. Museli jsme hledat náhradní řešení. Projekt si vzal na starost Fíla. S tatínkem a kamarádem nám poradili a dokonce koupili část okapu, kterou jsme potřebovali. Pak už se kluci mohli zase pustit do práce. Trochu jsme se zapotili, ale výsledek stojí za to!!!!!!!!!!!!!!!!

About The Author