Školka v přírodě trochu jinak:)

resized_DSCN5553

Protože máme letos hodně malých dětí, neodvážili jsme se vyjet na školku v přírodě někam dál. Abychom ale starší děti neošidili a mladším dopřáli spinkání bez maminky, strávili jsme ve školce celé 3 dny.

Na první den jsme si naplánovali výlet do Zooparku v Chomutově. Počasí nám přálo a my jsme užili krásný den nejen se zvířátky.

Druhý den jsme vyjeli do Lánské obory. Potřebovali jsme totiž sehnat léčivý lektvar pro našeho kamaráda skřítka Medůvka. Po cestě jsme plnili spoustu úkolů a museli jsme lesu dokázat, že toho o přírodě víme dost na to, aby nám lék dal.

Večer jsme stihli ještě rozdělat oheň, opéct buřty a zazpívat s kytarou.

Dokonce jsme zvládli zvolit nové členy do našeho ekotýmu a předat funkci „patron stromu“. Kdo by nevěděl, co to je, máme vysvětlení. U nás ve školce má každý z velké třídy na starost jeden strom. Sleduje jeho změny v průběhu roku, fotí ho a hlídá. Když odchází do školy, předá svůj strom dítěti, které bude po prázdninách ve velké třídě.

Poslední den jsme vyrazili k našemu kamarádovi na zahradu, kde pro nás bylo připraveno velké překvapení. Kromě spousty hraček, jsme se mohli povozit na koníkovi.

Zažili jsme toho opravdu hodně a vůbec nevadilo, že jsme spali ve „jen“ školce:)

About The Author