Budky pro ptáčky

DSCN4538

Na naší zahradě máme jednu budku přímo u vstupních dveří do školky. V této budce jsme měli již několikrát ptáčátka, ale stává se nám, že ptáčátka uhynou. Řekli jsme si, že je budka asi moc blízko a že ptáčky rušíme. Proto jsme se rozhodli udělat další budky, které zavěsíme na stromy v zahradě. Poprosili jsme o pomoc tatínky. Ozval se pan Jirásek.

DSCN4508

Když dorazil k nám do školky, měl vše krásně připraveno. Dětem nejprve ukázal, s čím budeme pracovat – svěrák, šroubovák, vrtačka atd. a pak jsme se pustili do práce. Rybičky vyráběly jednu budku a Okurky dvě. U rybiček měla největší úspěch vrtačka, která malé děti fascinovala a jejímu zvuku se všechny děti smály. Také si jí samozřejmě každý chtěl vyzkoušet. Když děti zrovna nemohly pomáhat s budkou, pustily se do zkoumání svěráku.

DSCN4530 DSCN4531

Když měly malé děti budku hotovou, přesunul se pan Jirásek k Okurkám a  společně s dětmi vyrobili ještě dvě další budky. Jednu vyráběli kluci a druhou holky.

DSCN4553

 

Pak následovala fáze instalace, kdy k nám do školky přišel pan Táborský a poradil nám, kam je nejvhodnější budky přidělat a jak. Výlet z budky by měli mít ptáčkové prý ideálně na JV. Děti pomohly přitlouct prkýnko, se kterým je potřeba budky na strom přidělat a dokonce si mohly zkusit jednu budku přitlouct k altánu. Zbylé dvě budky musel přidělat pan Táborský, protože byly příliš vysoko. Schválně, jestli z fotek poznáte, kde naše budky visí? =)

 

About The Author