Hmatový chodníček

DSCN2678

Již nějakou dobu máme na naší školkové zahradě hmatový chodníček, ale stále nebyl čas na jeho dokončení. Nyní jsme se pustili do výplně jednotlivých „okýnek“ a hledáme a scháníme do nich přírodní materiály. O pomoc jsme poprosili rodiče a již teď se nám chodníček mění před očima.

DSCN2656

Děti jsou z práce na chodníčku nadšené. Zkoumají bosky jednotlivé přírodní materiály na naší školkové zahradě a vymýšlí, co by se nám do něj hodilo.

DSCN2705  DSCN2815

A k čemu takový hmatový chodníček slouží?

Hmatový chodníček z přírodních materiálů slouží zejména k rozvoji smyslového vnímání a zlepšení motoriky. Tvoří ho různorodý přírodní materiál. Děti po něm chodí bosy a ploskou nohy vnímají jednotlivé nerovnosti. Přírodniny mohou děti využívat i ke hře mimo chodníček.

 

About The Author