Knihovna

DSCN3920

Ve čtvrtek 27.4. nás čekal výlet do knihovny a dlouho očekáváná výstava obrázků, na kterou jsme se pečlivě připravovali. Děti nakreslily krásné obrázky z knihy „Kladenské pohádky“. Zvolili jsme techniku – kresba tuší a vybarvení anilinovými barvami, což je i pro předškoláky dost náročné. Nejprve jsme kreslili na zkušební papíry, abychom se naučili pracovat s tuší, a pak jsme se pustili do kresby samotných obrázků. Děti byly trpělivé a nakonec většina předškoláků měla svůj obrázek hotový.

DSCN0912

DSCN0925

Pak nastal velký den D, kdy jsme obrázky šli vystavit do knihovny. Pan Černý si pro nás připravil pěkný program – nejprve nám představil funkci knihovny, vysvětlil dětem, jak se knížky půjčují a pak pro nás měl hru Hledání ztracených knih. Děti byly nadšené, se zájmem vše poslouchaly a hledaly ztracené knihy.

DSCN1726

Na závěr jsme věšeli obrázky a děti sami kontrolovaly, jestli je z venku vše hezky vidět.

 

 

About The Author