Workshop Zdravá strava

resized_DSCN1405

Jedním z nejdůležitějších pilířů filozofie naší mateřské školy je zdravé jídlo. Všichni zaměstnanci se snažíme samostudiem získat co nejvíc informací o tom co a jak vařit. Letos jsme se přihlásili do projektu Zdravá školní jídelna. Již několik let zařazujeme do jídelníčku zdravější potraviny, hodně zeleniny a upravujeme jídla tak, aby byla pro děti co nejvhodnější. V naší školce nenajdete uzeninu, polotovary, smažená jídla ani jídla nezahuštěná moukou. Jedním z našich pravidel je –  nenosit do školky sladkosti.Děti se u svačiny obsluhují samy, samy si vybírají, co chtějí do zeleninového salátu a samy si zaznamenávají, co jedly. Tato informace je důležitá především pro rodiče. Vědí, zda mají doma připravit větší večeři, pokud jejich dítě jedlo ve školce málo.

Snažíme se měnit myšlení dětem i jejich rodičům. Posíláme mailem zdravé recepty, pořádáme ochutnávky, snažíme se, aby děti byly do přípravy jídel zapojeny. Jednou týdně si samy připravují pomazánku. Vedeme děti k zahradničení, protože chceme, aby věděly, že doma vypěstovaná bylinka nebo zelenina je zdravější než koupená v obchodě, kde je během růstu chemicky ošetřena.

ochutnávka

 

resized_DSCN1109

 

DSCN9958

Abychom se dozvěděli ještě více a osvětu šířili i mimo naši školku, zorganizovali jsme seminář o zdravém vaření. Pozvali jsme rodiče, kolegyně z jiných mateřských škol, veřejnost i zástupce obce. Hlavním hrdinou celé akce byl pan Ing. Zdeněk Hladík, manažer kulinářských projektů Contrylife. Již po první hodině jsme pochopili, že celá věc je složitější a že je třeba nad skladbou jídelníčku více přemýšlet. Také nám došlo, že k tomu, abychom se mohli prezentovat jako „zdravá školka“, musíme ujít ještě dlouhou cestu.  Celý čtyřhodinový kurz utekl jako voda a nikomu se nechtělo domů. Pan Hladík nás natolik okouzlil, že ho chceme vidět ještě jednou. Další povídání proběhne po letních prázdninách.

About The Author