Kdo je Medůvek?

resized_DSCN1011

Už v loňském roce se nám přihodila zvláštní věc. Přišel nám dopis od nějakého skřítka, který se narodil a vůbec nic nevěděl o světě. Chtěl, abychom mu pomohli vymyslet jméno a pak toho hodně pověděli o naší školce. Když trochu povyrostl, chtěl se s námi dokonce setkat. Museli jsme za ním jít ale až za tmy, protože na světle bychom ho neviděli. Jenže Medůvek (  tohle jméno jsme mu vybrali) se styděl a poslal svojí kamarádku Meduňku. Na nás koukal jen schovaný za větvičkou. Pak se nám dlouho neozval (příspěvek Stezka odvahy a spaní ve školce 2016). Další dopis přišel až ke konci zimy. Medůvkovi se vyplavil domeček a potřeboval naši pomoc. Nejprve jsme mu nesli nějaké jídlo – rozinky, šípky a křížaly a pak i vodu a naklíčená semínka, která má moc rád. Teď máme v plánu postavit Medůvkovi nový domeček. Nářadí už máme!

About The Author